Як ми формуємо команду

Уміння співпрацювати з іншими – одна з важливих компетенцій НУШ та актуальних навичок ХХІ століття. Часто можна почути, що сучасні, зосереджені на гаджетах діти, переважно індивідуалісти. У цьому немає нічого поганого, проте опитування та дослідження свідчать, що вміння працювати в команді – запорука успіху в житті.

Чому вміння співпрацювати – це так важливо?

Дитина має засвоювати правила взаємодії з іншими людьми з раннього віку. Вона грається з іншими дітьми, ділиться з ними, катається на гойдалці по черзі, а також є частиною родини та взаємодіє з її членами. Початкова школа – період, коли навички співпраці необхідно відточувати. На думку експертів, працювати в команді розвиває впевненість в собі та довіру до людей. Також здатність до співпраці допомагає отримати та розвинути інші важливі соціальні навички:

здатність співпереживати


уміння знаходити компроміс


комунікативні здібності


толерантність


Поради для батьків: як навчити дитину співпрацювати з іншими

Існує чимало способів відточити навички командної роботи вдома:

1

Настільні ігри (Дженга, Уно та ін. )

Вони вчать співпрацювати, дотримуватися черги, йти на компроміс. Діти можуть грати як з однолітками, так і з сім’єю.

2

Командні спортивні ігри

Один із найкращих способів навчитися працювати разом, але дітям часто важко впоратися самотужки, особливо якщо виникають конфліктні ситуації. Тому краще, щоб з ними був дорослий у ролі тренера.

3

Спільне приготування їжі

Для розвитку навичок командної роботи можна використовувати прості щоденні справи, наприклад, приготування вечері. Спершу усі вирішують, що готувати, знаходять рецепт, йдуть за покупками та готують страву.

4

Підготовка до концерту

Підготувати концерт для сім’ї чи разом з друзями для декількох сімей – не лише веселе, але й корисне заняття. Тут без командних навичок ніяк.

5

Великий пазл або Лего

Великий конструктор, мозаїку чи пазл набагато простіше збирати гуртом, але якщо попередньо правильно розділити обов’язки.

5

Обмеження часу перед екраном

Саме по собі обмеження часу з гаджетами не навчить дитину співпрацювати з іншими. Але зараз багато дітей проводить надто багато часу перед екраном, а краще замість цього вчитися налагоджувати соціальні зв’язки у реальному світі.