Уміння співпрацювати з іншими – одна з важливих компетенцій НУШ та актуальних навичок ХХІ століття. Часто можна почути, що сучасні, зосереджені на гаджетах діти, переважно індивідуалісти. У цьому немає нічого поганого, проте опитування та дослідження свідчать, що вміння працювати в команді – запорука успіху в житті.
Чому вміння співпрацювати – це так важливо?
Поради для батьків: як навчити дитину співпрацювати з іншими
Існує чимало способів відточити навички командної роботи вдома:
Настільні ігри (Дженга, Уно та ін. )
Вони вчать співпрацювати, дотримуватися черги, йти на компроміс. Діти можуть грати як з однолітками, так і з сім’єю.
Командні спортивні ігри
Один із найкращих способів навчитися працювати разом, але дітям часто важко впоратися самотужки, особливо якщо виникають конфліктні ситуації. Тому краще, щоб з ними був дорослий у ролі тренера.
Спільне приготування їжі
Для розвитку навичок командної роботи можна використовувати прості щоденні справи, наприклад, приготування вечері. Спершу усі вирішують, що готувати, знаходять рецепт, йдуть за покупками та готують страву.
Підготовка до концерту
Підготувати концерт для сім’ї чи разом з друзями для декількох сімей – не лише веселе, але й корисне заняття. Тут без командних навичок ніяк.
Великий пазл або Лего
Великий конструктор, мозаїку чи пазл набагато простіше збирати гуртом, але якщо попередньо правильно розділити обов’язки.
Обмеження часу перед екраном
Саме по собі обмеження часу з гаджетами не навчить дитину співпрацювати з іншими. Але зараз багато дітей проводить надто багато часу перед екраном, а краще замість цього вчитися налагоджувати соціальні зв’язки у реальному світі.