Земля замків, озер та музеїв: учасники літнього табору Карітас Ужгород відвідали Бургенланд у Австрії

Земля замків, озер та музеїв: учасники літнього табору Карітас Ужгород відвідали Бургенланд у Австрії

Вихованці “Літньої школи вчительки Мері” від Карітас Мукачівської греко-католицької єпархії сповнені вражень повернулись із відпочинку в Австрії. Завдяки голові землі Бургенланд (Австрія) Hans Peter Doskozil ужгородський Карітас зміг організувати для них незабутній тиждень відпочинку та оздоровлення.

Вранці 17 липня групу діток з вихователями на кордоні Вишне Немецьке вже зустрічали автобуси табору Бургенланд. Шлях видався довгим, але напрочуд зручним. Крім того учасники поїздки відразу ж отримали в подарунок блокноти, де можна було занотовувати події кемпу Бургенланд.

- Проживали ми в готелі з усіма зручностями, а усвідомлення того, що це справжнісінький замок, додало драйву! - розповідають учасники кемпу.

Піші подорожі, екскурсії по музеям, мотузковий парк та басейн - це далеко неповний перелік активностей, які очікували на вихованців.

Особливого колориту подорожі, за словами учасників, додав нічний перегляд просто неба фільму про одну із володарок замку Локенхаус - Ержебет Батори.

- Ніч, кажани, стіни замку, фільм та атмосфера були заворожуючими як для дітей, так і для вихователів, - розповідає співорганізаторка літньої школи табору Мері Товмасян. - Також особливо запам’яталась продумана організація табору з боку австрійських партнерів - від комфортної автобусної поїздки до локацій і розважальної програми для дітей.

Локенхаус був не єдиним замком, який відвідали учасники поїздки. Також була екскурсія до фортеці Форхтенштайн, де зберігалися і досі знаходяться найцінніші коштовності знатного роду Естерхазі. Далі були відвідини зоопарку рептилій, прогулянки на човні по озері Нойзідлер, яке входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і є найбільшим за площею озером Австрії. Водна подорож закінчилась басейном з водною гіркою, що зробило останній вечір незабутнім.

- Ми вдячні нашим австрійським друзям за теплий прийом, можливість українським дітям відпочити від повітряних тривог та набратись наснаги, - каже директор Карітас МГКЄ отець Мирослав Русин. - Це вже не перша поїздка, організована нами в партнерстві та завдяки якій ми змогли оздоровити і діток з числа вимушених переселенців, і з сімей учасників АТО та захисників миру на нашій землі.