Про мобільність – доступно. Екскурсія містом для учнів Caritas School

Про мобільність – доступно. Екскурсія містом для учнів Caritas School

Учні Caritas School побували на незвичній екскурсії містом та змогли побачити його зовсім з іншого боку. Спільно з ГО «Форза» ми провели прогулянку Ужгородом, під час якої діти могли оцінити його доступність для різних категорій містян – людей з інвалідністю, пішоходів, велосипедистів, власників електросамокатів та водіїв.

Під час екскурсії школярі дізнались більше про транспорт Ужгорода, про навігацію містом та особливості облаштування міського простору. Особливо вихованців Карітасу з різних куточків України зацікавили нові вуличні меблі, котрі з’явились у людних місцях – лавиці із сонячними панелями, криті парковки для велосипедів та парклети.

- Я бачив велосипедні доріжки, бачив, як їздили люди не за правилами, багато пандусів та зрозумів, наскільки важливо дотримуватися правил, - каже учасник екскурсії Тарас. – Для мене міська мобільність це швидко переміщуватись із одного місця в інше.

За словами представниці ГО «Форза» Дзвінки Білоног, важливо проводити розмови про комфортність міста для його жителів та гостей саме з дітьми та підлітками, адже саме вони виступатимуть у майбутньому змінотворцями.

- Під час прогулянки ми змогли наочно ознайомитись із тими проблемами, з якими стикаються дуже багато пішоходів та інших учасників дорожнього руху. Це і велика кількість запаркованих на тротуарах автівок, і небезпечні пандуси, і не завжди присутні пониження бордюру тротуару там, де вони необхідні.

Екскурсія пройшла у рамках школи лідерства Марії Симкович, яка проходить для найактивніших вихованців Caritas School.